FOTO: U PŠ Svitava obilježen Dan ružičastih majica

U PŠ Svitava smo 20. i 21. veljače 2018. obilježili Dan ružičastih majica. Dan ružičastih majica naziv je programa prevencije vršnjačkog nasilja koji se obilježava zadnje srijede u veljači. Obilježava se ružičastim majicama ili nekim drugim odjevnim predmetima u ružičastoj boji, a kako neki naši učenici nisu imali ružičaste majice odlučili smo napraviti ružičaste vrpce. Nadam se da nam nećete zamjeriti pošto su ružičaste vrpce simbol jednog drugog isto tako važnog dana.

U sklopu ovog projekta i redovne nastave održali smo razne aktivnosti prevencije vršnjačkog nasilja. Prigodnim predavanjem, izradom plakata, edukativnim igrama, kreativnim radionicama, ružičastim majicama i vrpcama odaslali smo, nadamo se, glasnu poruku protiv bilo kakvog oblika vršnjačkog nasilja. Nijedan razlog ne može biti opravdanje za narušavanje fizičkog i psihičkog integriteta djeteta i ometanje njegovog normalnog razvoja.

Kako je to sve izgledalo u našoj školi malih velikih ljudi pogledajte u našoj foto-galeriji.

Učenici PŠ Svitava s učiteljicama Željkom Barišić i Elicom Marjanović.

 

  1. DAN

Listići – nasilje je… Učenici su na list papira pisali što je za njih nasilje

PowerPoint prezentacijom upoznali smo učenike s vršnjačkim nasiljem

STOP NASILJU -power point prezentacija

Vrijeme je za priču… Čitali smo i razgovarali o priči “Ružno pače”

Upitnici zaučenike i roditelje… Odgovarali su na pitanje: Što mi možemo učiniti u cilju prevencije i smanjenju nasilja među djecom

 

  1. DAN obilježile su kreativne radionice i edukativne igre s učenicima.

“Sandučić povjerenja”

– Edukativna igra: Školski policajac

Izrada panoa: školske vrijednosti, pravila ponašanja, posljedice kršenja pravila

Izrada slikovnice: “Ruka pomoći”, “Zagrljaj prijatelja”

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *