FOTO: Učenici naše škole otišli na jednodnevni izlet u Travnik

Učenici naše centralne škole Višići imali su priliku otići na putovanje u Travnik koje je organiziralo uredništvo dječjeg lista Cvrčak na čelu s glavnom urednicom Jasnom Ćorić. Sa Cvrčkom naša škola ima intenzivnu suradnju. Na putovanje je išlo dvoje učenika iz novinarske sekcije (Nikolina Limov i Nikola Obad) i dvoje učenika iz dramske sekcije (Pamela KrndeljAnđela Vučina). Pred samostanom u Travniku dočekali su ih svećenici. Tamo su pogledali dokumentarac o Petru Barbariću te tako saznali mnoge važne podatke o ovom velikom svećeniku i čovjeku. Posjetivši prekrasnu crkvu u samostanu, učenici su ostali pod velikim dojmom.

Nakon ručka pošli su u kuću nobelovca koja je izazvala smijeh zato što je izgledala poput kafića. Učenici su imali priliku vidjeti i izloženi vlak – Ćiru, kojim se nekada davno prometovalo, a u samostanu su mogli kupiti razne suvenire. Sklopili su neka nova prijateljstva i poznanstva s djecom iz ostalih škola koja su išla. Povratak kući uveličali su raznim pjesmama i molitvom krunice. Slušajući priče različite djece koja su išla na izlet i gledajući razne slike, zaključujemo da bi ga opet ponovili.

Nikolina Limov, Anđela Vučina

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *